A.N.C.E. „Regina Maria”, în vizită la Școala Gimnazială „Mexic”

Marți, 15 noiembrie 2016, Școala Gimnazială „Mexic” din București a găzduit Simpozionul „Centenar. România în Primul Război Mondial”. Au participat la eveniment: comandor aviație (r.) Dorin Ionescu – președintele Asociației Naționale Cultul Eroilor „Regina Maria” – Filiala Municipiului București, comandor aviație (r.) Ștefan Calcișcă și prof. Andrei Popete Pătrașcu – vicepreședinți, prof. Marian Panait – președintele Subfilialei Sector 3 A.N.C.E. „Regina Maria” – Filiala Municipiului București, d-șoara Dana Brașoavă – coord. Cercul Cultul Eroilor Municipiul București și col. (r.) dr. ing. Walter Loga – președintele Asociației Naționale Cultul Eroilor „Regina Maria” – Filiala Județeană Gorj.

_dsc0086

_dsc0012

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )